Зі святом Івана Купала: картинки листівки та привітання

Івана Купала

Івана Купала ― це дуже давнє і традиційне слов'янське свято, яке існувало задовго до хрещення Київської Русі. Це стародавнє свято язичників, пов’язане з літнім сонцестоянням. За григоріанським календарем його щорічно святкують в ніч з 6 на 7 липня. Раніше, за юліанським календарем, цей день збігався з днем літнього сонцестояння і припадав у ніч з 23 на 24 червня. За переказами, у ніч на Івана Купала виходила вся нечисть: мавки, біси, русалки тощо. Тому в цю ніч вважалося, що не можна спати, а відлякати цих істот можна було тільки гуляннями та вогнем. Тому люди святково одягалися, запалювали велике багаття, через яке стрибали взявшись за руки та веселилися. На Івана Купала дівчата шукали своє кохання. Вони плели вінки і відпускали на воду.

Назва «Івана Купала» має народно-християнське походження та є слов'янським варіантом імені Іоанн Хреститель. Під тиском християнства, яке всіляко боролося зі святом Купала різного роду заборонами, відбувся синтез язичницького свята з християнським святом Іоанна Хрестителя (Предтечі), що відбувається на честь хрещення Ісуса Христа в водах Йордану «купанням». Змінившись змістовно, язичницький обряд, однак, зберіг свої архаїчні риси, серед яких найхарактернішими є ряження в зілля, розкладання вогнищ, співання стародавніх пісень.

Вважається, що зібрані в ніч на Івана Купала чи вранці з «іванівською» росою лікарські рослини мають особливу, надзвичайну силу. За народними легендами цілющі трави сіють русалки — потоплені дівчата, потерчата — душі маленьких нехрещених дітей та інші духи природи. Вони ж доглядають за зіллям і знають, як і коли його вживати.

Картинками та привітання зі святом Івана Купала

Ми раді запросити вас до світу чарівних картинок та привітань з Днем Івана Купала!cУ нашому розділі ви знайдете широкий вибір красивих та унікальних картинок з привітаннями зі святом Івана Купала. Ви можете вибрати бажану картинку зі списку, а потім перейти на сторінку для завантаження листівки.

Нехай це свято наповнить ваші серця радістю та позитивною енергією! Виражайте свої почуття та бажання разом з нашими чудовими картинками з Днем Івана Купала. Запам'ятайте, що найкращі привітання - ті, що йдуть від серця!

Оберіть картинку, яка виразно передасть ваші почуття та натхнення з нагоди свята Івана Купала. Поділіться її з друзями та близькими, надішліть її у повідомленні чи роздрукуйте для особистої зустрічі. З нашими картинками з Днем Івана Купала українською мовою ви зможете створити особливу атмосферу свята та викликати посмішки на обличчях ваших близьких.